A tým
5. 8. 2024

REVIEW | HRADEC NA ÚVOD POHÁRU ŠOKOVAL CHODOV

Souboj Davida s Goliášem – i tak by se dal nazvat úvodní pohárový zápas mezi Hradcem a pražským Chodovem. Hradečtí se ovšem zvučného jména nezalekli a již třetím rokem v řadě zdolali v poháru superligové družstvo. Na pomalejší začátek zareagoval Hradec excelentně a těsný duel dotáhl až do nájezdů. V této disciplíně Hradečtí šokovali favorita a odstartovali sezonu famózní výhrou 4:3 po nájezdech.

Chodov již od prvních minut ukazoval velkou kvalitu a úvod zápasu patřil především loňskému semifinalistovi. Hradecký David Šimeček v 7. minutě ještě stihl bleskovým reflexem vychytat legendárního Marka Vávru, o několik sekund později už ale kapituloval. Forhendová stahovačka Mikuláše Komárka sice útočníkovi ujela, volný míček ale stihl do odkryté branky zavěsit připravený Filip Kovařík – 1:0.

Dvojnásobný mistr Superligy navíc po 12 sekundách navýšil své vedení, když ztrátu hostů nemilosrdně potrestal Antonín Votava – 2:0. Hradec se začal dostávat do utkání a nebezpečně zahrozil z otočky kanonýr Lukáš Gregor, střelecké štěstí našel až při následném samostatném úniku. David Šimeček překvapil dlouhým výhozem chodovskou obranu a Lukáš Gregor navázal na svou střeleckou fazónu z minulé sezony – 2:1.

Oboum týmům následně došel střelecký prach a při zakončeních si hráči lámali zuby na gólmanech i brankové konstrukci. Blízko své premiérové trefy byl šestnáctiletý debutant Andrej Janda, jeho ostrá rána nad rameno brankáře se zastavila až na břevnu.

Chodovští vstoupili aktivněji i do druhé třetiny a z protiútoku ve 25. minutě pramenilo odskočení pražského celku do dvoubrankového vedení. David Horký vyslal při přečíslení exkluzivní přihrávku na zadní tyčku, kde do prázdné branky uklidil míček Daniel Eremiáš – 3:1.

Hradečtí v následujícíh minutách přežili několik infarktových situací a ve stylu „nedáš, dostaneš“ vytrestali chodovskou neschopnost v koncovce. Milan Koubek při nacvičené standartce našel odskočeného Matyáše Velce, který oslavil návrat do Hradce tvrdou pumelicí do pravé šibenice – 3:2.

Hradecký trenér Tomáš Faltejsek sáhl v polovině zápasu ke změně brankářů a na hřiště se podíval také Ondřej Bárta. Přítomnost nového gólmana zdánlivě donutila Chodovské páchat prohřešky proti pravidlům a výsledkem bylo také trestné střílení pro Hradec.

To si vzal na starosti sebevědomý Matyáš Velc, jeho forhendový pokus orazítkoval pouze horní tyčku chodovské branky. Na rozdílu jediné branky udržel Východočechy také Ondřej Bárta, jenž před druhou sirénou skvěle zastavil přečíslení tří proti jednomu.

Pražský celek naskočil do třetí třetiny znovu lépe a po sekeře Davida Krásy si zahrál také první přesilovku. Hradečtí ovšem početní nevýhodu heroicky ubránili a vzápětí udeřil právě předchozí hříšník David Krása. Ten vyskočil z trestné lavice ve správný moment, chytře si navezl míček na střelu perfektní ranou k tyčce nedal chodovské defenzivě žádnou šanci – 3:3.

Hradec byl ve finálních minutách základní hrací doby lepším celkem a několikrát mohl překlopit skóre na svou stranu, proti byla ovšem tyčka i gólmanský um chodovského strážce branky. Při prodloužení se musel na druhé straně ukázat Ondřej Bárta, svůj tým ale v důležitý moment podržel a duel tak putoval do nájezdů.

Chodovští v prvních dvou pokusech nedali Bártovi možnost zasáhnout, když Eremiáš nejprve trefil tyčku a Papež zblízka zvednul hrací předmět pod břevno. Na hradecké straně se nejprve prosadil nájezdový specialista Adam Hušek, podruhé v utkání poté selhal Matyáš Velc.

Při třetím chodovském pokusu zkusil své štěstí v brance David Šimeček, jenž tygřím skokem vylekal Petráně a Hradečtí tak měli mečbol. Rozhodující nájezd si vzal na triko Milan Koubek, freestyle trikem rozhodil brankáře a ve velkém stylu završil vítěznou hradeckou pohádku.

Hradecké putování pohárem pokračuje na domácí palubovce. Do Třebše zavítá v pátek 23. srpna pražský Butchis, z hlavního města přijede o pět dní později také pražská Sparta. Srdečně vás zveme na obě utkání a doufáme, že vytvoříme v Třebši parádní atmosféru